Informujemy, że obsługa plików cookies jest włączona w tym serwisie w celu zapewnienia maksymalnej funkcjonalności i efektywności, jak i w celach statystycznych.
Możesz zmienić te ustawienia, klikając na przycisk obok. Zwróć jednak uwagę, że niektóre funkcje sklepu mogą nie działać poprawnie. 
    
 
> Jak dobrać bieliznę termoaktywną

Jak dobrać bieliznę termoaktywną


Jaka bielizna termoaktywna?


To pytanie zadaje sobie każdy, przeglądając oferty wielu sklepów. Wybór bielizny termoaktywnej może przyprawić o zawrót głowy. Na co zatem należy zwrócić uwagę i jaką bieliznę termoaktywną wybrać?

Sportowa bielizna termoaktywna powinna:

 • odprowadzać nadmiar wilgoci (potu) ze skóry
 • stanowić izolację termiczną (o ile ta jest wymagana)

Odprowadzanie wilgoci. Warunek ten spełnia zdecydowana większość wyrobów renomowanych firm. Producenci materiałów prześcigają się w wynajdywaniu coraz to nowszych i lepszych dzianin, zaś firmy produkujące bieliznę termoaktywną chętnie z nich korzystają. Szczegółowe opisy poszczególnych materiałów znajdziesz w dziale materiały.
Generalnie można powiedzieć, że im materiał lepiej odprowadza pot i jest milszy w dotyku tym... więcej kosztuje.

Właściwy krój i rozmiar. Krój zależy od preferencji użytkownika. Należy jednak pamiętać, że termoaktywna bielizna sportowa powinna być dopasowana (a nawet obcisła), aby spełniała swoje zadanie. Kupowanie luźnej koszulki aktywnej mija się z celem. Jeżeli bielizna nie opina ciała, wilgoć nie jest szybko transportowana na zewnątrz i pot pozostaje na skórze.

Izolacja cieplna. Pod tym względem bieliznę termoaktywną można podzielić z grubsza na trzy grupy:
      bieliznę ciepłą, średnią (aktywną) oraz lekką (przewiewną).

Poniższa ogólna tabela ilustruje dobór bielizny termoaktywnej ze względu na temperaturę i poziom aktywności ruchowej.
 • Bielizna ciepła jest wykonana z dosyć grubych materiałów, mających za zadanie utrzymać właściwą ciepłotę ciała w niskich i bardzo niskich temperaturach. Bielizna ta również "oddycha" i odprowadza wilgoć, jednak może być zbyt ciepła jeżeli będziemy się dużo ruszać w przeciętnych, zimowych temperaturach.

  ZASTOSOWANIE: dla tych, którzy "zawsze marzną" lub ich aktywność ruchowa jest niewielka, jak i na ekstremalne wyprawy zimowe. • komplet ciepłej damskiej bielizny termoaktywnej Brubeck Extreme Merino

 • Bielizna średnia najlepiej się sprawdza w niskich i średnich temperaturach, kiedy więcej się ruszamy. Doskonale odprowadza wilgoć, a jednocześnie stanowi warstwę izolacyjną.

  ZASTOSOWANIE: dla tych, którzy więcej się ruszają w niskich i średnich temperaturach. • średnia bielizna termoaktywna - koszulka Craft Pro Zero Crew długi rękaw Print

 • Bielizna lekka sprawdza się w wyższych temperaturach (np. latem lub wewnątrz), kiedy nie chcemy mieć uczucia "przepocenia" w trakcie wysiłku fizycznego. Niektóre modele w tej grupie są wykonane z mikrosiatki ("mesh"), która jeszcze bardziej odciąga wilgoć.

  ZASTOSOWANIE: dla tych, którzy bardzo dużo się ruszają w wyższych lub średnich temperaturach. Świetna na siłownię, do fitness, gier halowych lub na przykład do biegania latem.

 • lekka bielizna termoaktywna - męski bezrękawnik Craft Cool Tee with Mesh

  W powyższym podziale ważny jest nasz poziom aktywności ruchowej. Jeżeli dużo się ruszamy, możemy wybrać lżejszą bieliznę i odwrotnie - jeżeli przewidujemy mały wysiłek, wybierzmy bieliznę cieplejszą.  Dobór termoaktywnej bielizny firmy Craft, uwzględniający temperaturę i aktywność ruchową

  Dobór termoaktywnej bielizny firmy Berkner, uwzględniający temperaturę i aktywność ruchową

  dział: bielizna termoaktywna  Przeczytaj też:

  jak dobrać bieliznę termoaktywną Berkner
  jak dobrać bieliznę termoaktywną Brubeck
  jak dobrać bieliznę termoaktywną Craft
  jak dobrać bieliznę termoaktywną Odlo
  jak dobrać bieliznę termoaktywną Viking