Hike.pl > Rower > Akcesoria rowerowe > bagażniki > adapter tylnego bagażnika do roweru z hamulcem tarczowym Sport Arsenal art.064

adapter tylnego bagażnika do roweru z hamulcem tarczowym Sport Arsenal art.064

art.064_a

Adapter tylnego bagażnika do roweru z hamulcem tarczowym, przeznaczony do rowerów w których hamulec tarczowy uniemożliwia montaż bagażnika. Nadaje się do ram nie posiadających otworów do montażu bagażnika. Rozszerza wspornik bagażnika o 2,2 cm.
 
(0)  

23.90
rozmiar:
termin dostawy:
pomoc w wyborze przesyłki

Adapter tylnego bagażnika do roweru z hamulcem tarczowym Sport Arsenal art.064.

  • przeznaczony do rowerów w których hamulec tarczowy uniemożliwia montaż bagażnika
  • nadaje się do ram nie posiadających otworów do montażu bagażnika
  • rozszerza wspornik bagażnika o 2,2 cm
  • wymiary:
    - szerokość na dole przy osi 21 mm
    - szerokość na górze przy śrubie 22 mm
    - wysokość całkowita 50 mm
    - głębokość wcięcia na oś 20 mm
  • mocowany pod szybko-zamykacz tylnego koła i za pomocą długiej śruby wkręcanej do otworu w ramie (jeśli w ramie jest otwór)
  • pasuje do tylnych bagażników, których wsporniki dają się lekko rozszerzyć
  • w komplecie śruba do przykręcenia oraz nakrętka
  • ogranicza nośność bagażnika do 25 kg przy montażu za pomocą śruby i szybko-zamykacza
  • cena za 1 sztukę


  • Montaż bagażnika z użyciem adaptera:
  • rozegnij wsporniki bagażnika o ok. 2-3cm, na wewnętrzny rozstaw 15-16cm
  • poluzuj szybkozamykacz tylnego koła
  • włóż adapter od lewej strony roweru, pod szybkozamykacz (w razie potrzeby można dołożyć podkładkę)
  • Należy pamiętać że wycięcie pod szybkozamykacz (oś koła) ma długość 20mm i pozwala na ruch pionowy w tym zakresie, zatem jeżeli otwór w ramie jest w odległości 25mm można nie nasuwać adaptera do końca na oś.

    Jeżeli rama posiada otwory do dolnego montażu bagażnika
  • wyrównaj położenie otworu w tulei z podkładką i z otworem do dolnego montażu bagażnika w ramie roweru
  • przykręć lewy wspornik bagażnika do adaptera, następnie do otworu w ramie roweru.
  • użyj w tym celu śruby M5x35, przekładając ją najpierw przez wspornik bagażnika, następnie przez tuleję adaptera na wylot i wkręcając do otworu w ramie roweru
  • przy użyciu podkładki może być potrzebna śruba M5x40
  • lekko przykręć prawy wspornik bagażnika do otworu w ramie za pomocą śruby dołączonej do bagażnika.
  • Jeżeli rama nie posiada dolnych otworów do montażu bagażnika lub jeśli położenie otworów na ramie nie pozwala na przykręcenie bagażnika
  • przykręć wspornik bagażnika do samego adaptera. W tym celu przełóż śrubę najpierw przez wspornik bagażnika, następnie przez tuleję adaptera na wylot i przykręć ją z drugiej strony używając nakrętki i podkładki
  • zamontuj drugi adapter po prawej stronie roweru i przykręć do niego wspornik bagażnika


Sport Arsenal
zobacz wszystkie produkty Sport Arsenal



adapter tylnego bagażnika do roweru z hamulcem tarczowym Sport Arsenal art.064 - Specyfikacja i gwarancja


producent: Sport Arsenal
zastosowanie: rowerowe
gwarancja: 24 miesiące, serwis hike.pl
stan produktu: nowy


Sport Arsenal
zobacz wszystkie produkty Sport Arsenal


Nikt nie napisał jeszcze opinii - bądź pierwszy !


Jak dobrać odzież sportową?


Właściwie dobrany ubiór sportowy powinien:

  • chronić przed zewnętrznymi warunkami atmosferycznymi (deszczem, śniegiem, wiatrem, itp.)
  • zapewniać dobrą izolację cieplną
  • odprowadzać wilgoć ze skóry na zewnątrz
  • Nic tu nie ma odkrywczego - pierwszy warunek zapewni nam nieprzemakalna, wiatroszczelna kurtka, drugi zaś ciepły sweter.
    Problem pojawia się, kiedy zaczynamy się więcej ruszać. Wzmożony wysiłek fizyczny powoduje podniesienie temperatury ciała. Organizm stara się ochłodzić, wydalając na zewnątrz pot. Wilgoć ze skóry przechodzi na pierwszą wartwę ubioru i ... często tam zostaje. Bielizna bawełniana jest miła w dotyku i dobrze chłonie wilgoć, jednak schnie bardzo długo. W rezultacie po jakimś czasie mamy mokry podkoszulek, który ani nie jest już miły, ani też bezpieczny dla zdrowia. Co dalej? Podkoszulek nie może wchłonąć więcej wilgoci, przechodzi ona zatem do kolejnej warstwy ubioru. Jeżeli kurtka nie przepuszcza pary wodnej, wilgoć z ciała spłynie na dół i przy niskiej temperaturze zastygnie w formie groteskowo wyglądających sopli na dole kurtki.

    Rozwiązaniem jest trójwarstwowy ubiór z "oddychających" materiałów, które z jednej strony chronią przed deszczem, śniegiem i zimnem, z drugiej zaś zapewniają swobodny odpływ pary wodnej na zewnątrz.
    Ważne jest aby wszystkie trzy warstwy ubioru umożliwiały odparowanie wilgoci - niewiele nam da najlepsza bielizna i polar, jeżeli założymy na nie totalnie wodoszczelny "ortalion".

    Odzież sportowa

    Warstwa I - bielizna tworząca właściwy mikroklimat

    Niektórzy uważają, że jest to najważniejsza warstwa ubioru. Dobra bielizna sportowa szybko odprowadza wilgoć z ciała i przekazuje ją do następnej warstwy, częściowo lub całkowicie ją odparowując. Dzięki temu skóra pozostaje sucha i możemy czuć się komfortowo. Ważne jest to zwłaszcza w niższych temperaturach lub przy wietrznej pogodzie, kiedy spocona skóra może nam przysporzyć sporych kłopotów. Klasyczna koszulka bawełniana również odsyssa wilgoć ze skóry ale nie przekazuje jej dalej. Pozostaje mokra co wyziębia skórę i naraża nas na wychłodzenie organizmu.
    Bieliznę można podzielić na trzy grupy: bardzo ciepłą (dla zmarzluchów, osób które mało się ruszają bądź na warunki ekstremalne), średnią (idealna do uprawiania sportów w niższych temperaturach) oraz lekką (na lato lub do wewnątrz - ta bielizna nie grzeje ale odprowadza pot).
    Więcej na temat doboru bielizny znajdziesz w dziale dobór bielizny.
    Uwaga - bielizna musi być obcisła, aby dobrze spełniała swoje zadanie.

    lekka bielizna termoaktywna

    średnia bielizna termoaktywna

    ciepła bielizna termoaktywna

    wiatroszczelna bielizna termoaktywna

    LEKKA BIELIZNA ŚREDNIA BIELIZNA CIEPŁA BIELIZNA WIATROSZCZELNA
    BIELIZNA
    Bielizna doskonale opinająca ciało, przeznaczona na wyższe temperatury lub do wewnątrz (fitness, siłownia, itp). Jej głównym zadaniem jest jak najszybsze odprowadzenie wilgoci z powierzchni skóry i przekazanie jej do warstwy zewnętrznej, gdzie ulega odparowaniu. Ten rodzaj bielizny nie grzeje a wręcz chłodzi, pozostawiając skórę suchą. To elastyczna bielizna na jesień-zimę-wiosnę. Ten rodzaj również bardzo szybko odprowadza wilgoć z powierzchni skóry ale zapewnia też izolację termiczną. Średnia (aktywna) bielizna sprawdzi się również zimą, o ile bardziej się ruszamy.
    Najbardziej uniwersalny rodzaj bielizny termoaktywnej.
    Wykonana z ciepłych materiałów (często np. z wełny) ma przede wszystkim zapewnić odpowiedni komfort termiczny. Musi również efektywnie odprowadzać pot z powierzchni skóry, dlatego często wykonana jest z dwuwarstwowego materiału - warstwa wewnętrzna odprowadza wilgoć a warstwa zewnętrzna izoluje przed chłodem. Jest nieco grubsza a czasami mniej elastyczna niż bielizna z grupy średniej. To zwykle średnia bielizna z naszytymi panelami, wykonanymi z wiatroszczelnej membrany (jak np. Windstopper). Membrana całkowicie chroni przed podmuchami wiatru i zapewnia też izolację termiczną - ten typ bielizny świetnie sprawdza się tam, gdzie jesteśmy narażeni na przewianie.

    Warstwa II - izolacja termiczna

    Ta warstwa ma za zadanie zapewnienie nam ciepła. Dobrym rozwiązaniem są ubiory z materiałów "polarowych". Polary występują w różnych gramaturach (polar 100 jest cienki, polar 300 gruby i bardzo ciepły). Dobór materiału jest uzależniony od temperatury i poziomu aktywności ruchowej.

    Warstwa III - ochrona

    Ostatnia warstwa ubioru musi zapewnić właściwą ochronę przed deszczem, śniegiem i wiatrem. Mamy tu dwa przeciwstawne wymagania: kurtka musi być jak najbardziej wodo i wiatro-szczelna od zewnętrznej strony, zaś od wewnątrz musi łatwo przepuszczać parę wodną. Klasycznym przykładem tego typu materiału jest znany od lat Goretex. Od chwili pojawienia się Goretexu na rynku wynaleziono wiele podobnych materiałów (Goretex też uległ ewolucji), które różnią się szczegółami technicznymi. Ogólnie mówiąc chcemy jak największą paroprzepuszczalność i jak najwyższą wodoodporność. Niestety te wskaźniki idą zwykle w parze z ceną...

     
    Drogi Kliencie!

    25 maja w całej Unii Europejskiej wchodzą nowe zasady dotyczące ochrony prywatności klientów.
    Troszczymy się o bezpieczeństwo Twoich danych, dlatego wprowadziliśmy kilka zmian.

    • zaktualizowaliśmy politykę prywatności i plików cookies
    • wprowadziliśmy opcję całkowitego usunięcia konta

    Zgoda na przetwarzanie danych , o którą poprosimy Cię przy składaniu zamówienia wykorzystywane tylko w zakresie potrzebnym do jego realizacji
    (czyli np. Twój adres przekazywany jest firmie kurierskiej w celu dostarczenia przesyłki).

    Informujemy również, że obsługa plików cookies jest włączona w tym serwisie w celu zapewnienia maksymalnej funkcjonalności i efektywności, jak i w celach statystycznych.
    Możesz zmienić te ustawienia, klikając na przycisk obok. Zwróć jednak uwagę, że niektóre funkcje sklepu mogą nie działać poprawnie.