Hike.pl > Jak dobrać bieliznę termoaktywną Craft

Jak dobrać bieliznę termoaktywną Craft


Swoją zasadę trójwarstwowego ubioru firma Craft opracowała już w 1977 roku i od tej pory ciągle ją rozwija. Efektem jest odzież sportowa, zapewniająca organizmowi najlepszy możliwy mikroklimat podczas treningów czy zawodów sportowych.

Jak dobrać odzież sportową Craft


Warstwa 1 BASELAYER

Warstwa podstawowa, która ma za zadanie szybko i efektywnie odprowadzić wilgoć z powierzchni skóry na zewnątrz, gdzie odparowuje lub jest przekazywana do następnej warstwy. Bieliznę termoaktywną Craft należy zawsze zakładać bezpośrednio na skórę, pod warstwy zewnętrzne.

Warstwa 2 MIDLAYER

Druga warstwa zapewnia izolację i ciepło, jednocześnie odprowadzając nadmiar wilgoci czy ciepła na zewnątrz lub do trzeciej warstwy. W niskich temperaturach ta warstwa zatrzymuje ciepło, pozwalając nam na intensywne treningi nawet w bardzo niskich temperaturach. Przykładem odzieży z drugiej warstwy są funkcjonalne bluzy Craft, które są elastyczne, lekkie, nie krępują ruchów a jednocześnie zapewniają izolację cieplną.

Warstwa 3 PROTECTION LAYER

Ostatnia, trzecia warstwa odzieży ma za zadanie chronić nas przed nieprzychylnymi warunkami atmosferycznymi, jak wiatr, deszcz czy śnieg. Odzież z tej warstwy również jest ergonomiczna i nie przeszkadza w intensywnym uprawianiu sportu, jednocześnie uwalniając nadmiar ciepła i wilgoci z warstw znajdujących się pod nią.


Bielizna termoaktywnaBielizna termoaktywna Craft jest przeznaczona do noszenia bezpośrednio na skórze. Odpowiednio dobrane tkaniny jak i sposób szycia zapewniają efektywne odparowanie wilgoci i transportują ją na zewnątrz, gdzie albo ulega odparowaniu lub jest przekazywana do kolejnej warstwy ubioru. Pocenie się jest naturalną reakcją organizmu, który w ten sposób chroni nas przed przegrzaniem. Funkcjonalna bielizna termoaktywna Craft wspiera tę reakcję fizjologiczną, dzięki czemu ciało ludzkie ma zawsze zapewnioną optymalną temperaturę.

Bielizna sportowa Craft została podzielona na trzy główne linie: Craft Stay Cool (lekka bielizna na lato lub do wewnątrz), Craft Be Active (bielizna sportowa na okres jesień-zima-wiosna) oraz Craft Keep Warm (najcieplejsza bielizna termoaktywna, na chłodne i mroźne dni). Osobną linię tworzy bielizna Craft Windstopper, będąca połączeniem bielizny Be Active i wiatroszczelnej membrany Windstopper.

Lekka bielizna termoaktywna Craft Cool na wyższe temperatury
 COOL
Lekka tkanina, zapewniająca efekt chłodzenia. Oparta na sześciokanałowym włóknie, które bardzo szybko odprowadza wilgoć z powierzchni skóry.
 COOL MESH SUPERLIGHT
Najlżejsza tkanina o siatkowej konstrukcji, również oparta na sześciokanałowym włóknie. Wyjątkowo duże otwory wentylacyjne zapewniają swobodny przepływ powietrza.
 COOL MESH
Lekka tkanina z siatkowymi wstawkami, polepszającymi wentylację. Także i tu zastosowano sześciokanałowe włókno.

Zapewnia doskonały efekt chłodzenia i 3-wymiarową swobodę ruchów w trakcie wysiłku fizycznego w wysokich temperaturach. Termoaktywna bielizna Craft Cool została zaprojektowana tak, aby utrzymywać chłód ciała w warunkach wysokiej temperatury w hali i na zewnątrz. Bielizna jest dostępna w dwóch wersjach tkaniny: gładkiej i siatkowej. Obie tkaniny bazują na zastosowaniu unikalnej, opatentowanej, sześciokanałowej konstrukcji włókna, która zapewnia bardzo dobre odprowadzanie potu, przez co chłodzenie ciała jest skuteczne. Ponadto, Cool nie wchłania zapachów i pozostaje dłużej czysty. Tkanina sześciokanałowa Cool 91% poliesteru i 9% Lycry. Waga 130 g/m2. Tkanina szcześciokanałowa Cool, 91% poliesteru i 9% Lycra. Waga 104 g/m2.


Bielizna termoaktywna Craft Zero, Zero Extreme, Be Active
  ACTIVE EXTREME
(PRO ZERO EXTREME)
Zapewnia optymalną izolację cieplną i odprowadzanie wilgoci w średnich i niskich temperaturach. Dwuwarstwowa konstrukcja: od wewnątrz sześciokanałowe włókno szybko odprowadza wilgoć, warstwa zewnętrzna zapewnia izolację cieplną i szybkie odparowanie wilgoci.
  ACTIVE CLASSIC
(PRO ZERO)
Sprawdzona od lat, wielokrotnie testowana, bardzo miła w dotyku tkanina. Puste w środku włókna szybko transportują wilgoć i zapewniają odpowiedni mikroklimat.
  ACTIVE WINDSTOPPER
(PRO ZERO WINDSTOPPER}
Materiał łączący tkaninę Active z wiatroszczelną membraną GORE WINDSTOPPER. Świetna bielizna, jeżeli jesteśmy narażeni na silne podmuchy wiatru.

Projektowane, aby utrzymywać lekkość, szybkość i świeżość w czasie ćwiczeń w umiarkowanych i chłodnych warunkach. Termoaktywna bielizna Be Active (Craft Zero) zawiera dwie kolekcje: Be Active (Zero) i Be Active Extreme (Zero Extreme). Linia Zero to już legenda wśród sportowców z całego świata. Jest wykonana z kanałowo tkanego poliestru, który izoluje lub też usuwa nadmiar ciepła z organizmu, równocześnie szybko i efektywnie transportując wilgoć na zewnątrz. Be Active Extreme (Zero Extreme) jest wykonane z cienkiego, bardzo lekkiego i niezwykle elastycznego materiału, który jest tkany kanałowo z dwóch wysoko zaawansowanych technologicznie włókien poliestrowych. Sześciokanałowe włókno przylegające do skóry szybko transportuje pot (na zasadzie kapilarnej) a warstwa zewnątrzna zapewnia izolację termiczną. Ergonomiczny krój zapewnia swobodę ruchów.

Ciepła bielizna termoaktywna Craft Keep Warm
  WARM
Dzianina, zaprojektowana do aktywności sportowych w niskich temperaturach. Zastosowana technologia Body Mapping utrzymuje optymalną ciepłotę ciała, pozwalając jednocześnie na szybkie odporowadzanie potu z powierzchni skóry.
  WARM WOOL
Bielizna wykonana z wełny Merino, przeznaczona na niskie i bardzo niskie temperatury. Zastosowany specjalny splot włókien Circular Knit, jak również technologia Body Mapping, sprawia, że bielizna utrzymuje bardzo wysoką termoizolacyjność, pozwalając jednocześnie na szybkie odprowadzanie wilgoci z miejsc, gdzie bardziej się pocimy.
   

Keep Warm to gama ciepłej ale lekkiej bielizny termoaktywnej, zaprojektowanej z myślą o intensywnym wysiłku fizycznym w chłodne zimowe dni. Trójwymiarowa dzianina z pustymi włóknami o własnościach izolacyjnych i łączone bezszwowo strefy klimatyczne pozwalają utrzymać ciepło przy ciele w warunkach, gdy jest to najbardziej potrzebne. Strefy klimatyczne różnią się w zależności od roli i rozmieszczenia. Trzymają ciepło, ale w taki sposób, by nie doprowadzić do przegrzania.


Wykres, obrazujący zastosowanie różnej bielizny termoaktywnej Craft w zależności od temperatury i intensywności wysiłku.

Stay COOL, Be ACTIVE oraz Keep WARM


Razem tworzą one zestaw bielizny termoaktywnej do wszystkich rodzajów sportu i wszystkich warunków, pomagając sportowcom na wszystkich poziomach zaawansowania w poprawianiu ich wyników przez cały rok. Zastosowanie bielizny termoaktywnej Craft w zależności od temperatury i intensywnościOdzież z drugiej i trzeciej warstwy


Craft dzieli odzież z drugiej i trzeciej warstwy na trzy linie: Elite, Performance i Active.
Każda linia oferuje inny poziom zaawansowania technologicznego i przeznaczona jest dla różnych użytkowników

Elite
Odzież o najwyższych parametrach, zaprojektowana do wyczynowego uprawiania sportu. Wyjątkowo niska waga, aerodynamika, dbałość o najmniejsze detale i najlepsze odprowadzanie wilgoci - to główne cechy odzieży Elite.

Performance
Starannie zaprojektowana kolekcja dla ludzi kochających sport i trenujących kilka razy w tygodniu. Wykonana z miękkich i elastycznych włókien poliestrowych całkowitą zapewnia swobodę ruchów i zaawansowane odprowadzanie wilgoci.

Active
Odzież sportowa o najlepszym współczynniku jakość/cena. Dobrej jakości materiały sprawdzą się nawet przy wyjątkowo intensywnym użytkownaiu. Ubiór z tej warstwy jest również lekki i dobrze odprowadza wilgoć ale nie znajdziemy tu najnowszych nowinek technologicznych jak w wyższych liniach. Świetna jako odzież do normalnego treningu.
Technologia Body Mapping


Technologia mapy ciała, sotosowana w bieliźnie termoaktywnej i drugiej warstwie odzieży Craft, powstała przy współpracy Crafta z niemieckim uniwersytetem German Sports University w Kolonii. Przeprowadzono szereg testów i pomiarów, obrazujących przepływ krwi podczas wysiłku fizycznego i zmierzono, które części ciała osiągają najwyższe temperatury. Bazując na tych badaniach, firma Craft mogła tak zaprojektować odzież, aby odpowiednio grzała i chłodziła. Strategicznie rozmieszczone panele wentylacyjne (siatkowe lub też z lżejszego materiału) kierują strumień powietrza na najcieplejsze miejsca na ciele, zapobiegając pojawianiu się potu. Pozostałe części odzieży zapewniają izolację termiczną, tworząc odpowiedni mikroklimat.

Z przeprowadzonych badań wynikła również inna, bardzo istotna rzecz. Ciało mężczyzny i kobiety nie zachowuje się tak samo podczas wysiłku. Miejsca o wyższej temperaturze rozmieszczone są inaczej u kobiet i mężczyzn, jak również ciało mężczyzny osiąga wyższe temperatury.
Technologia Body Mapping Craft


Ciepłe obszary na ciele kobiety w trakcie wysiłku fizycznego o wysokiej intensywności

 • ciepłe obszary: górna część pleców, górna część ramion i pod pachami
 • chłodne obszary: brzuch, udo, biust, dół pleców i pośladki
 • Miejsca o niskiej i wysokiej temperaturze na ciele kobiety według Craft

  Ciepłe obszary na ciele mężczyzny w trakcie wysiłku fizycznego o wysokiej intensywności

 • Ciepłe obszary: klatka piersiowa, pod pachami, plecy i ramiona
 • Chłodne obszary: poniżej torsu, pośladki, uda i łydki
 • Miejsca o wysokiej i niskiej temperaturze na ciele mężczyzny według Craft
   
  Drogi Kliencie!

  25 maja w całej Unii Europejskiej wchodzą nowe zasady dotyczące ochrony prywatności klientów.
  Troszczymy się o bezpieczeństwo Twoich danych, dlatego wprowadziliśmy kilka zmian.

  • zaktualizowaliśmy politykę prywatności i plików cookies
  • wprowadziliśmy opcję całkowitego usunięcia konta

  Zgoda na przetwarzanie danych , o którą poprosimy Cię przy składaniu zamówienia wykorzystywane tylko w zakresie potrzebnym do jego realizacji
  (czyli np. Twój adres przekazywany jest firmie kurierskiej w celu dostarczenia przesyłki).

  Informujemy również, że obsługa plików cookies jest włączona w tym serwisie w celu zapewnienia maksymalnej funkcjonalności i efektywności, jak i w celach statystycznych.
  Możesz zmienić te ustawienia, klikając na przycisk obok. Zwróć jednak uwagę, że niektóre funkcje sklepu mogą nie działać poprawnie.