Hike.pl > Jak dobrać okulary Alpina - technologie soczewek

Jak dobrać okulary Alpina - technologie soczewek

Alpina - technologie oprawek
zobacz wszystkie okulary Alpina

Soczewki w okularach sportowych Alpina wykorzystują szereg nowatorskich rozwiązań,
aby jak najlepiej chronić nasz wzrok.

Wiemy jak ważny jest wzrok.
Wiemy, że promieniowanie UV jest szkodliwe dla oczu, wiemy, że refleksy świetlne mogą zaburzać postrzeganie rzeczywistości, wiemy, że zbyt silne światło może uszkodzić wzrok. Nie możemy też pominąć fizycznych niebezpieczeństw nawet tak małych jak odpryski kamyków czy owady, które mogą wpaść do oka podczas biegu czy jazdy na rowerze.

Odpowiednie zabezpieczenie oczu to podstawowe zadanie każdego z nas.TECHNOLOGIE STOSOWANE W SOCZEWKACH OKULARÓW ALPINA:

FOGSTOP

Fogstop to powłoka nakładana na wewnętrznej stronie soczewki. Nie jest gładka lecz chropowata - widziana pod mikroskopem wygląda jakby była popękana. To sprawia, że niemożliwym staje się aby cząsteczki wilgoci wytworzyły warstwę na soczewce, to znaczy sprawiły, że stanie się ona zaparowana wpływając niekorzystnie na widoczność. To może wystąpić jedynie wtedy kiedy wilgotność jest tak duża, że wszystkie szczeliny wypełnią się wodą. Ale zanim to nastąpi, w rzeczywistości wilgoć się skropli, utrzymując soczewkę przezierną - bez użycia wycieraczek!

Technologia Alpina Fogstop
Technologia Alpina Fogstop


HYDROFOBOWE SZKŁA

Nanostruktura soczewki powoduje, że woda rozbija wodę tworząc kuleczki które przetaczając się zbierają wszelkie zabrudzenia ze sobą. Powierzchnia staje się idealnie gładka, woda nie tworzy plam, brud i kurz znacznie wolniej się osadzają a okulary pozostają nie tylko czyste ale i suche.

Technologia Alpina Hydrofobowe Szkła


VARIOFLEX

Varioflex to technologia soczewek, która umożliwia dostosowanie ich do warunków atmosferycznych. Tak jak kameleon zmienia kolor aby komponować się z otoczeniem tak nasze soczewki przyjmują różne odcienie aby chronić nasze oczy.

Samoprzyciemniające się, fotochromowe soczewki reagują na promieniowanie UV, które powoduje, że zawarte w nich składniki chemiczne obracają się w stronę źródła światła, tworząc efekt cieniowania. Gdy źródło światła UV znika, soczewki stają się znowu jaśniejsze. Cały proces odbywa się w ciągu zaledwie kilku sekund, dając okulary, które są zawsze dopasowane do warunków oświetleniowych.

Technologia Alpina Twist Fit Nose 2.0
Alpina - technologie oprawek
zobacz wszystkie okulary Alpina
 
Drogi Kliencie!

25 maja w całej Unii Europejskiej wchodzą nowe zasady dotyczące ochrony prywatności klientów.
Troszczymy się o bezpieczeństwo Twoich danych, dlatego wprowadziliśmy kilka zmian.

• zaktualizowaliśmy politykę prywatności i plików cookies
• wprowadziliśmy opcję całkowitego usunięcia konta

Zgoda na przetwarzanie danych , o którą poprosimy Cię przy składaniu zamówienia wykorzystywane tylko w zakresie potrzebnym do jego realizacji
(czyli np. Twój adres przekazywany jest firmie kurierskiej w celu dostarczenia przesyłki).

Informujemy również, że obsługa plików cookies jest włączona w tym serwisie w celu zapewnienia maksymalnej funkcjonalności i efektywności, jak i w celach statystycznych.
Możesz zmienić te ustawienia, klikając na przycisk obok. Zwróć jednak uwagę, że niektóre funkcje sklepu mogą nie działać poprawnie.