Hike.pl > Bieg > Suplementy diety dla biegaczy > przed treningiem > napój izotoniczny Enervit G Sport 15 g pomarańczowy (saszetka)

napój izotoniczny Enervit G Sport 15 g pomarańczowy (saszetka)

23602_a

Napój izotoniczny zawiera mieszankę węglowodanów (w większości fruktozę), sole mineralne (sód, chlorki, magnez i potas) oraz witaminy (B1, B2, niacyna, C). Sole mineralne gwarantują skuteczną profilaktykę przeciw skurczową. Saszetka zawiera 15 g proszku. Smak: pomarańczowy.
 
(0)  

3.50
 
pojemność/smak:
termin dostawy:
pomoc w wyborze przesyłki

Napój izotoniczny Enervit G Sport 15 g pomarańczowy.

 • zawiera mieszankę węglowodanów (w większości fruktozę), sole mineralne (sód, chlorki, magnez i potas) oraz witaminy (B1, B2, niacyna, C)
 • sole mineralne gwarantują skuteczną profilaktykę przeciw skurczową
 • zawartość: Fruktoza, glukoza, sacharoza, maltodekstryna, chlorek sodu, asparaginian magnezu i potasu, cytranian sodu, witaminy B1, B2, niacyna, C, substancja zakwaszająca: kwas cytrynowy, kwas pantotenowy, dihydrofosforan sodu, barwnik E104, aromat
 • stosowanie:
  - napój izotoniczny - 1 saszetka (15 g) na 250 ml wody
  - napój hipotoniczny - 1 saszetka (15 g) na 500 ml wody
 • najlepiej wypić ok. 200 - 500 ml napoju 30 min przed wysiłkiem i 100 - 150 ml co 20 min w trakcie wysiłku. Należy pić zanim poczuje się pragnienie. 2% utraty masy ciała spowodowanej odwodnieniem obniża wydolność o ok. 6 - 10%.
 • saszetka zawiera 15 g proszku

 • Informacje dotyczące wartości odżywczych:

  Substancje odżywcze 100 g 15 g (saszetka) w 1 litrze *%ZDD
  Energia (KJ/kcal) 1581/372 237/56 943/233  
  Białka 0 g 0 g 0 g  
  Tłuszcze 0 g 0 g 0 g  
  Węglowodany 93 g 13,95 g 55,8 g  
  Sód 750 mg 112,5 mg 450 mg  
  Chlorki 750 mg 112,5 mg 450 mg  
  Potas 150 mg 22,5 mg 90 mg  
  Magnez 45 mg 6,75 mg 27 mg  
  Witamina C 60 mg 9 mg 36 mg 60%
  Kwas pantotenowy 6,7 mg 1 mg 1 mg 60%
  Niacyna 18,3 mg 2,75 mg 11 mg 60%
  Witamina B1 1,42 mg 0,85 mg 0,85 mg 60%
  Witamina B2 1,67 mg 1 mg 1 mg 60%
  Osmolarność 323mOsm/l 

  * %ZDD - zalecana dawka dzienna


Enervit
zobacz wszystkie produkty Enervitnapój izotoniczny Enervit G Sport 15 g pomarańczowy (saszetka) - Specyfikacja i gwarancja


producent: Enervit
rodzaj: uniseks
zastosowanie: w trakcie wysiłku fizycznego
waga: saszetka zawiera 15 g proszku
gwarancja: 24 miesiące, serwis hike.pl
stan produktu: nowy


Enervit
zobacz wszystkie produkty Enervit


Nikt nie napisał jeszcze opinii - bądź pierwszy !
JAK ODPOWIEDNIO STOSOWAĆ ODŻYWKI SPORTOWE ?


PRZED TRENINGIEM

Głównym celem suplementacji, która jest stosowana przed wysiłkiem fizycznym, jest dostarczenie organizmowi optymalnej ilości węglowodanów i wody. Jeżeli głównym składnikiem pokarmu, który zażywamy przed treningiem, są węglowodany o niskim indeksie glikemicznym, przyspiesza to proces utleniania kwasów tłuszczowych podczas wysiłku. W ten sposób energia czerpana jest z syntezy kwasów tłuszczowych a nie glikogenu. W organizmie pozostaje więcej glikogenu, jest on dłużej dostępny, a co za tym idzie, wydolność naszego organizmu wzrasta.
W TRAKCIE TRENINGU

Podczas treningu głównym zadaniem suplementacji jest dostarczenie organizmowi energi. Ten rodzaj odżywek oparty jest na stopniowym uwalnianiu szybko wchłaniających się węglowodanów. Najczęściej mamy tu połączenie fruktozy (cukru owocowego) z maltodekstryną (wielocukier). Zarówno fruktoza jak i maltodekstryna są bardzo szybko przyswajane przez organizm, co zapewnia natychmiastowy dopływ energii. Drugim zadaniem odżywek i napojów, przeznaczonych do stosowania w trakcie wysiłku, jest dostarczenie organizmowi minerałów, które są tracone razem z potem.
PO TRENINGU

Często niedoceniane zagadnienie a równie ważne jak dwa poprzednie. Podczas wysiłku tracimy nie tylko wodę i minerały ale przede wszystkim glikogen. Należy więc jak najszybciej go uzupełnić, zażywając białka serwatkowe oraz węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym. Powodują one również, że aminokwasy są szybciej transportowane do mięśni, co zapewnia ich szybszą regenerację i odbudowę. Bardzo ważny jest tu czas, kiedy zażyjemy preparaty regenerujące - powinno to nastąpić do 30 minut po treningu.


dział: Odżywki sportowe - Suplementy diety 
Drogi Kliencie!

25 maja w całej Unii Europejskiej wchodzą nowe zasady dotyczące ochrony prywatności klientów.
Troszczymy się o bezpieczeństwo Twoich danych, dlatego wprowadziliśmy kilka zmian.

• zaktualizowaliśmy politykę prywatności i plików cookies
• wprowadziliśmy opcję całkowitego usunięcia konta

Zgoda na przetwarzanie danych , o którą poprosimy Cię przy składaniu zamówienia wykorzystywane tylko w zakresie potrzebnym do jego realizacji
(czyli np. Twój adres przekazywany jest firmie kurierskiej w celu dostarczenia przesyłki).

Informujemy również, że obsługa plików cookies jest włączona w tym serwisie w celu zapewnienia maksymalnej funkcjonalności i efektywności, jak i w celach statystycznych.
Możesz zmienić te ustawienia, klikając na przycisk obok. Zwróć jednak uwagę, że niektóre funkcje sklepu mogą nie działać poprawnie.