Hike.pl > Jak dobrać kask?

Jak dobrać kask?

Obwód głowy

Zmierz taśmą obwód głowy powyżej brwi. Taśma nie może być luźna ani też zbyt opięta.
Rozmiar kasku odczytaj z tabeli poniżej.
KASKI GIRO
Rozmiar: XS S M L XL XXL
Obwód głowy w cm: 52 - 53,5 53,5 - 55,5 55,5 - 57 57 - 59 59 - 60,5 60,5 - 62,5

KASKI UVEX
Rozmiar: XS S M L XL XXL
Obwód głowy w cm: 53 - 54 55 - 56 57 - 58 59 - 60 61 - 62 63 - 64
Jak kask powinien leżeć na głowie?

Przód kasku powinien znajdować się tuż nad linią brwi. Jeżeli będzie za nisko, widoczność może być ograniczona, co będzie miało bezpośredni wpływ na nasze bezpieczeństwo. Z kolei jeżeli kask będzie "siedział" za wysoko, nie zabezpieczy nas dobrze w czasie upadku. Najprostszym sposobem dopasowania położenia kasku na głowie jest założenie gogli. Jeżeli kask jest założony prawidłowo, nie można podrapać się w czoło.
Paski pod brodą

Paski mają za zadanie utrzymać kask na głowie, tak aby nie spadł i nie przesuwał się w czasie gwałtownych skrętów. Powinny być na tyle mocno zaciśnięte aby kask się nie ruszał, ale nie powinny przeszkadzać przy niewielkich ruchach szczęką (jak np. przy żuciu gumy).
Paski powinny obejmować ucho (zobacz rysunek) a plastikowy element łączący paski powinien znajdować się tuż poniżej małżowiny usznej. W razie potrzeby należy przesunąć go w górę lub w dół.
Jak regulować przepływ powietrza?

Otwory wentylacyjne w kasku zimowym to świetny pomysł, choć z pozoru może wydawać się co najmniej bezsensowny. Docenimy je zwłaszcza jeżeli będziemy jeździć intensywnie w wyższych temperaturach, ale nawet w chłodne i wietrzne dni nie powodują wyziębienia głowy.
Niektóre modele mają możliwość regulacji. Najprostszym sposobem są Weatherstrip plugs, czyli zatyczki do otworów. Zakładamy je, jak jest bardzo zimno, wyjmujemy, jeżeli zaczynamy się pocić. Bardziej eleganckim rozwiązaniem jest system Thermostat, gdzie wentylację można regulować przsuwajac przycisk na kasku (zaykając i otwierając przepływ powietrza, nawet w czasie jazdy)
Jak czyścić kask?

Kask powinien być myty wodą z mydłem lub innym łagodnym detergentem. Nie jest zalecane mycie powłoki kasku benzyną, naftą, itp. ponieważ może to spowodować widoczne przebarwienia lakieru. Wewnętrzną wkładkę z gąbki można wyjąć i uprać w wodzie z mydłem. Niepożądane zapachy można usunąć przpłukując wkładkę wodą z sodą oczyszczoną. Nie należy suszyć wkładki w piecu czy tym podobnych urządzeniach. Wysoka temperatura (powyżej 140 stopni) może spowodować stopienie powłoki kasku. Chociaż ryzyko stopienia jest minimalne, należy unikać pozostawiania kasku w nałonecznionych miejscach (np. w samochodzie) przez dłuższy czas.
 
Drogi Kliencie!

25 maja w całej Unii Europejskiej wchodzą nowe zasady dotyczące ochrony prywatności klientów.
Troszczymy się o bezpieczeństwo Twoich danych, dlatego wprowadziliśmy kilka zmian.

• zaktualizowaliśmy politykę prywatności i plików cookies
• wprowadziliśmy opcję całkowitego usunięcia konta

Zgoda na przetwarzanie danych , o którą poprosimy Cię przy składaniu zamówienia wykorzystywane tylko w zakresie potrzebnym do jego realizacji
(czyli np. Twój adres przekazywany jest firmie kurierskiej w celu dostarczenia przesyłki).

Informujemy również, że obsługa plików cookies jest włączona w tym serwisie w celu zapewnienia maksymalnej funkcjonalności i efektywności, jak i w celach statystycznych.
Możesz zmienić te ustawienia, klikając na przycisk obok. Zwróć jednak uwagę, że niektóre funkcje sklepu mogą nie działać poprawnie.