Hike.pl > Jak dobrać odzież na rower?

Jak dobrać odzież na rower?


WSZYSTKIE PRODUKTY Z DZIAŁU ROWER WYSYŁAMY BEZPŁATNIE - WPISZ KOD 3453

Kod należy wpisać na stronie z koszykiem zakupów i nacisnąć Przelicz. Koszt przesyłki zostanie automatycznie odjęty od sumy do zapłaty. Dotyczy zamówień powyżej 70zł.


JAK DOBRAĆ ODZIEŻ NA ROWER

Idę na rower! Z mocnym postanowieniem i ochotą wyciągasz z szafy koszulki, spodenki i....
No tak, przydałoby się coś nowego, coś fajnego i coś bardziej ... rowerowego może?

Oczywiście, można jeździć prawie we wszystkim. Jednak nieco więcej wysiłku trzeba włożyć w skompletowanie ubioru który będzie nie tylko wygodny ale też odpowiednio przewiewny i bezpieczny.

Koszulki rowerowe
Często zdumiewają kolorystyką i ilością wzorów. Wielkie napisy z przodu i z tyłu, obcisły krój, stójka pod szyją - to wszystko sprawia że często nowy miłośnik kręcenia pedałami odchodzi zniechęcony.
Nie, ja tego na siebie nie włożę - to słyszy się często.

Jednak zauważmy: obcisły krój sprawdza się doskonale. Koszulka nie łopoce i nie nadyma się z tyłu podczas jazdy, techniczny materiał przylega do skóry, odprowadza nadmiar wilgoci i reguluje temperaturę, krótka stójka z zamkiem pozwala na szybkie rozsunięcie w trakcie jazdy gdy jest zbyt gorąco.

Przydatne i poręczne są też kieszenie na plecach zaś ostre kolory i odblaskowe loga podnoszą bezpieczeństwo na drodze - rzecz nie do przecenienia na polskich trasach, zapchanych tirami.

Jeżeli jednak lubisz bardziej stonowane wzornictwo, wypróbuj jedną z takich koszulek Wygląda jak zwykły podkoszulek ale dobrze przylega do ciała i nie krępuje ruchów, techniczna dzianina świetnie odprowadza wilgoć i bardzo szybko schnie, jony srebra zawarte we włóknach eliminują niepożądane zapachy. To ostatnie może być ogromnie ważne niekiedy ....

Spodnie i szorty
To co najbardziej odróżnia spodnie i szorty rowerowe od innych spodni sportowych to wkładka rowerowa. To element który najszybciej zauważymy i docenimy, zwłaszcza jeżeli nie jeździmy dużo i nie jesteśmy przyzwyczajeni do siodełka.
Komfort, komfort, komfort.

Trzeba jednak zauważyć, że niezbyt opłaca się kupowanie słabych jakościowo (tanich) szortów. Zwykle wkładka w tego typu produktach bardzo szybko zwija się i przekręca, co powoduje że jedzie się gorzej niż bez wkładki.

I tu uwaga jak przy doborze koszulki rowerowej - nie musisz występować w obcisłych gatkach jeżeli nie chcesz. Można znaleźć luźne szorty, które mają wkładkę rowerową dobrej jakości.
Można też kupić same bokserki z wkładką.

Kurtki rowerowe
Można jeździć w każdej lekkiej kurtce - ktoś powie. I zapewne będzie miał sporo racji bo jeździć można.

Zauważmy tylko, że na rowerze mamy zupełnie inną pozycję niż podczas chodzenia czy biegania: ręce są wyciągnięte bardzo do przodu, sylwetka jest pochylona.
Zwykle więc podczas jazdy rękawy podjeżdżają do połowy przedramion, na brzuchu robi się fałda utrudniająca pedałowanie a część ciała poniżej pleców jest nieosłonięta i narażona nie tyle może na ciekawe spojrzenia co na przewianie i zachlapanie błotem.

Stąd też dedykowane kurtki rowerowe mają przedłużane rękawy, krótki przód i znacznie przedłużony tył.

Skarpetki rowerowe
Wybierz lekkie, cienkie i dobrze odprowadzające wilgoć.
Nie ma potrzeby aby skarpety miały dodatkowe wzmocnienia, pogrubienia czy panele amortyzujące wstrząsy - jazda na rowerze nie obiąża stóp w takim stopniu jak na przykład trekking.

Skarpetka powinna być krótka, przewiewna (sprawdza się tu np. Coolmax) i dobrze trzymać się na nodze.

Oczywiście jeżeli jeździsz w zimie to trochę inna bajka - zobacz rowerowe skarpetki zimowe tutaj.dział: odzież rowerowa 
Drogi Kliencie!

25 maja w całej Unii Europejskiej wchodzą nowe zasady dotyczące ochrony prywatności klientów.
Troszczymy się o bezpieczeństwo Twoich danych, dlatego wprowadziliśmy kilka zmian.

• zaktualizowaliśmy politykę prywatności i plików cookies
• wprowadziliśmy opcję całkowitego usunięcia konta

Zgoda na przetwarzanie danych , o którą poprosimy Cię przy składaniu zamówienia wykorzystywane tylko w zakresie potrzebnym do jego realizacji
(czyli np. Twój adres przekazywany jest firmie kurierskiej w celu dostarczenia przesyłki).

Informujemy również, że obsługa plików cookies jest włączona w tym serwisie w celu zapewnienia maksymalnej funkcjonalności i efektywności, jak i w celach statystycznych.
Możesz zmienić te ustawienia, klikając na przycisk obok. Zwróć jednak uwagę, że niektóre funkcje sklepu mogą nie działać poprawnie.